Ельбська філармонія

Die verwobene, innere Struktur des Jahrhundertbauwerks war eine besondere Herausforderung für die Rohrleitungsinstallation. (Foto: Herzog & de Meuron / bloomimages)

Трубопровідні системи Viega вирішують проблеми в будівлях столітньої давності

Здалеку це виглядає як величезний, футуристичний, високотехнологічний корабель зі скляними вітрилами. Архітектурний експонат Elbphilharmonie тепер «закріплений» на західному березі історичного Шпайхерштадта Гамбурга. Кубічний старовинний цегляний склад постає як корпус «корабля», над яким «оснащено» скляний палац. Концертний зал, збудований під керівництвом генпідрядника HOCHTIEF, має культовий потенціал – як у будівельній, так і в мистецькій сферах.

Постачання відповідно до потреб для різних сфер використання

Крім великого концертного залу, столітня будівля Ельбської філармонії включає два менших зали, готель на 250 місць і 45 житлових одиниць. Є також ресторани та загальнодоступна площа. «Щоб забезпечувати ці різні сфери використання питною водою та теплом за потреби, ми встановили понад 10 кілометрів систем мідних труб Viega Profipress діаметром до 108 мм лише для основного розподілу», — описує Jens-Peter Rücker, керуючий директор компанії SHK-Unternehmens A.C. Vorwald & Sohn (Гамбург), його робота. Крім того, встановлено систему знесолення та пом'якшення контуру охолодження чилерів. Тут Rücker використав систему з нержавіючої сталі Sanpress Inox.

Архітектура як виклик монтажу трубопроводу

Складна архітектура Ельбської філармонії означала, що прокладка кабелю також була складною. Це вимагало тисячі формованих деталей у всіх мислимих варіантах. Якість, безпека та швидке використання були причинами, які, за словами Рюкера, однозначно говорили на користь Profipress та Sanpress Inox: «Технологія пресування тепер є найновішою, це означає, що з’єднання можна виконувати швидко, навіть у великих розмірах. Але герметичність пресових з’єднань була особливо важливою для трубопровідної мережі в Ельбській філармонії», – наголошує досвідчений майстер водопровідного та газового обладнання.

Через те, що через різну геодезичну висоту секцій труби майже до кожного з’єднувача, під час центрального випробування на герметичність, застосовувався різний випробувальний тиск. Однак завдяки контуру SC з’єднувачів Viega, структурному вимушеному витоку в незапресованому стані, будь-яке з’єднання, яке випадково не затиснуто, відразу помітно в усьому діапазоні тиску перевірки на герметичність. «Функція безпеки, яка далеко не доступна у всіх роз’ємах на ринку», як знає Рюкер.

 

Фотографії:

  1. Ельбська філармонія © Thies Rätzke
  2. Ельбська філармонія в поперечному перерізі © Herzog & de Meuron / bloomimages
  3. Чиказький симфонічний оркестр / Ріккардо Муті © Todd Rosenberg Photography
Тема Elbphilharmonie
Розташування Hamburg, Germania
Рік 2016
Тип теми Cladire noua
квадратні метри 125000 m2
Область застосування Clădiri publice
Архітектура Herzog & de Meuron, Basel (CH)
Планування Hochtief AG, Essen
Установлення A.C. Vorwald & Sohn GmbH, Hamburg (u.a.)
Назад